International Welcome Jumping
Presented by Hippos-lehti
Kilpailu kahdessa vaiheessa arvostelu A2/A2, Two Phases A/A
FEI Art. 274.5.3, 1m40
Friday, October 22nd 2010                                                 Class:   S3

STARTINGORDER

RK
 
CNR
 
HORSE- breeding
sex\colour\born\sire x siredam\country born
RIDER
owner
 1st
Phase
2nd
Phase
Time
140COLETTE VAN T DEXTERHOF - bwp
Mare\Chestnut\2002\Kashmir van Schuttershof x Neroli\
Nicolai LINDBJERG (NOR)
Anne Mansaas 
      
 
 
 
236CHOPIN VAN HET MOLENEIND - bwp
Stallion\Bay\2002\Quick Star x Darco\
Edwina ALEXANDER (AUS)
Van Dijck-Theeuwes-Roshoeve 
      
 
 
 
321CANARIAS - oldbg
Gelding\Grey\1999\Calido x Landgraf I\
Jan Auen HAFSKJOLD (NOR)
Stall Hafskjold 
      
 
 
 
488NECTAR DU PLESSIS - sf
Gelding\dBay\2001\Carnute x Rosire\
Susana EPAILLARD (ESP)
Cria Caballar 
      
 
 
 
553EVLI NANDELE - holst
Mare\Bay\1998\Cassini I x Landgraf I\
Mikael FORSTEN (FIN)
Noora Forsten & Olavi Pentti 
      
 
 
 
656GALIPPO 5 - hann
Gelding\Chestnut\2001\Giorgio x For Pleasure\
Lars NIEBERG (GER)
Lars Nieberg 
      
 
 
 
793P-PILOT - kwpn
Gelding\Chestnut\1997\Epilot\
Wout-Jan VAN DER SCHANS (NED)
Winning Stables bv 
      
 
 
 
86ATLANTICO 0012 - westf
Gelding\Bay\2001\Acord II x Landadel\
Alessia MARIONI (ITA)
Askoli S&J SRL 
      
 
 
 
94ALUNA - bwp
Mare\Chestnut\2000\Polydiktus van de Helle x Zeus\
Niels BRUYNSEELS (BEL)
Alois Schrick & Stoeterij van de Helle 
      
 
 
 
1034CATOKINA - holst
Mare\Grey\2002\Catoki x Capitol II\
Ville KULKAS (FIN)
KLX-Equestrian/Ville Kulkas 
      
 
 
 
1195QUICK NICK 4 - holst
Stallion\Bay\2001\Quinar x Concerto II\
Jonella LIGRESTI (ITA)
Societa Laita SRL 
      
 
 
 
121API LARGO - holst
Gelding\Grey\2001\La Zarras x Carthago\
Jessica KüRTEN (IRL)
APR Broker Services Ltd. 
      
 
 
 
1348POLYFINO
Stallion\Bay\1995\Polydor x LDB Rheinblick\
Raimo AALTONEN (FIN)
XO Invest OY 
      
 
 
 
1429CASH 63 - holst
Gelding\Bay\1996\Carthago x Lavall II\
Marco KUTSCHER (GER)
Madeleine Winter-Schulze 
      
 
 
 
1574L.B. CALLAS SITTE Z - zang
Mare\Chestnut\1998\Calvaro Z x Aramis de la Cense\
Christina LIEBHERR (SUI)
Hans Liebherr 
      
 
 
 
1626CARLOS V.H.P.Z - zang
Gelding\Bay\2002\Chellano Z x Voltaire\
Nicola PHILIPPAERTS (BEL)
Ludo Philippaerts Horse Trading bvba 
      
 
 
 
1757GEMINI - kwpn
Gelding\Chestnut\2002\Indoctro x Corofino\
Robert SMITH (GBR)
Houman AlKhouli 
      
 
 
 
1844CORELLA - bwp
Mare\dBay\2002\Querelle x Latano\
Jessica TIMGREN (FIN)
Van Grunsven Paardensport bv 
      
 
 
 
19113VDL GROEP CANNELINA - holst
Mare\Grey\2000\Carthago x Sir Shostakovich\
Eric VAN DER VLEUTEN (NED)
Stoeterij Duysels' Hof 
      
 
 
 
2077LACARDI
Gelding\Grey\2002\Ricardo Zaccardi x Lavallo\
Jenny KAINULAINEN (FIN)
Ann-Mari Kainulainen 
      
 
 
 
218AUDI'S DELTA MOSSEL UPGRADER - kwpn
Stallion\Bay\2001\Heartbreaker x Burggraaf\
Vincent VOORN (NED)
Eric Berkhof Paarden bv 
      
 
 
 
2233CATOKI - holst
Stallion\Bay\1998\Cambridge x Silvester\
Philipp WEISHAUPT (GER)
Kai Gerken 
      
 
 
 
2364HIGH YUMMY - swb
Gelding\Bay\2002\New Balance x Sandro\
Alexander ZETTERMAN (SWE)
Aisling Zetterman 
      
 
 
 
2490NO NAME DE SIVA - sf
Stallion\Grey\2001\Cumano x Odin de la Cense\
Julien EPAILLARD (FRA)
Philippe Epaillard & Laurence Taja 
      
 
 
 
2560GRIM ST. CLAIR - sf
Stallion\Chestnut\1994\Laudanum x Invincible\
Thomas VELIN (DEN)
S.A.R.L. Quidam 
      
 
 
 
2669BILLY ANGELO - kwpn
Gelding\Chestnut\2003\Tangelo van de Zuuthoeve x Kroongraaf\
William FUNNELL (GBR)
Julie Slade 
      
 
 
 
2762H&M REVEUR DE HURTEBISE - bwp
Gelding\Chestnut\2001\Kashmir Van Schuttershof x Capricieux des Six Censes\
Malin BARYARD-JOHNSSON (SWE)
Philippe Huber & Malin Baryard 
      
 
 
 
2889NIFRANE DE KREISKER - sf
Mare\Bay\2001\Carnute x Papillon Rouge\
Roger Yves BOST (FRA)
E.A.R.L. Rumel 
      
 
 
 
2912BARDOT - swb
Mare\Bay\1999\Cortus x Cortez\
Satu LIUKKONEN (FIN)
Agneta Tegner 
      
 
 
 
3037CINNAMON - holst
Mare\Grey\1999\Calido I x Arturo\
Tiit KIVISILD (EST)
Ltd Trooja Hobune 
      
 
 
 
3170NARVAL DE LA ROQUE - sf
Gelding\Grey\2001\Adelfos x Grand Veneur\
Ludo PHILIPPAERTS (BEL)
SARL Ecurie Michel Hecart 
      
 
 
 
32117VDL GROEP QUINARA
Mare\Bay\2000\Quinar x Carthago\
Leopold VAN ASTEN (NED)
Stoeterij Duysel's Hof bv 
      
 
 
 
3346COUPE DE COEUR 2 - holst
Stallion\Grey\1997\Calido I x Lincoln\
Ludger BEERBAUM (GER)
Madeleine Winter-Schulze 
      
 
 
 
3447EAFONS ESCAPE - hann
Mare\Chestnut\1998\Espri x Golf Club\
Anna-Julia KONTO (FIN)
Jari Laikko 
      
 
 
 
35111VALETTO JX - sdwa
Gelding\Grey\2002\Cevin Z x Giorgione\
Dave QUIGLEY (IRL)
Mr W. Twomey 
      
 
 
 
3698SULTANA D - kwpn
Mare\Bay\1999\Indorado x Glendale\
Janna HUHTANEN (FIN)
Janna & Maarit Huhtanen 
      
 
 
 
3717CABREADO S.E. - zang
Gelding\Bay\2001\Cannabis Z x Skygold\
Daniel DEUSSER (GER)
Claire McCarthy 
      
 
 
 
3854FRAULEIN SMILLA 4 - hessen
Mare\Chestnut\1998\Fighting Alpha x Enrico\
Lotta-Riikka RINTAMäKI (FIN)
Tieto Ohjaus OY, Lotta's Horse 
      
 
 
 
39106UCITTY - kwpn
Mare\Bay\2001\Nijinski x G.Ramiro Z\
Roberto CRISTOFOLETTI (ITA)
Roberto Cristofoletti 
      
 
 
 
4025CARICIA - fwb
Mare\Bay\1998\Carthago x Calypso II\
Maria HEIKKILä (FIN)
Jouni & Lea Heikinheimo 
      
 
 
 
4111BANDA DE HUS - oldbg
Mare\Chestnut\2002\Argentinus x Lefevre\
Kevin STAUT (FRA)
Haras de Hus 
      
 
 
 
4215BONO VH LINDEHOF - bwp
Stallion\Chestnut\2001\Major De La Cour x Darco\
Rik HEMERYCK (BEL)
Ecurie De Morteuil Sprl 
      
 
 
 
4320CAMOMILL - swb
Mare\Bay\2003\Camaro x Looping\
John HICKEY (IRL)
John Hickey & Ulrika Bohlin 
      
 
 
 
4482LOBSTER 43 - oldbg
Gelding\Bay\1998\Landor S x Silvio I\
Sebastian NUMMINEN (FIN)
Cyril von Rettig 
      
 
 
 
4516FRANKO - sachs-anh
Gelding\Black\1999\Futurist x Grandelstein\
Olivier PHILIPPAERTS (BEL)
Dominique Cools & Henny Dubrul 
      
 
 
 
46109CALIDUS VAN HET ASBORNVELD - bwp
Stallion\Bay\2002\Kannan x Feinschnitt I v d Richter\
Pius SCHWIZER (SUI)
Beat Burkhard & Pius Schwizer 
      
 
 
 
4796REX - kwpn
Gelding\Black\1998\Creool x Cavalcadour\
Marina EHRNROOTH (FIN)
Monica Ehrnrooth 
      
 
 
 
4841CONCAS Z - holst
Gelding\Bay\2000\Contender x Caletto II\
Nina FAGERSTRöM (FIN)
Stephex Stables 
      
 
 
 
49120UNTOUCHABLE - kwpn
Mare\Bay\2001\Baloubet du Rouet x Sultan\
Leon THIJSSEN (NED)
Willy Wijnen & Stal Thijssen 
      
 
 
 
50101TALOUBET Z - kwpn
Stallion\Bay\2000\Galoubet A x Polydor\
Christian AHLMANN (GER)
L.N. & Judy-Ann Melchior 
      
 
 
 
5155FLICKA - holst
Mare\Bay\2002\Carabas x Landgraf I\
Henk VAN DE POL (NED)
N. van de Pol & T. Meyer 
      
 
 
 
Friday 22 October, 2010     10:50:20 Sport Computer Graphics (Lieveren, NED) / www.scg-nl.nl                            
Results by:
SPORT COMPUTER GRAPHICS

(c)SPORT COMPUTER GRAPHICS